Грошi, успiх i ви
Джон Кехо


Мiй друг багатий i успiшний, бо йому пощастило. Мiй сусiд змiг реалiзувати свою мрiю, адже його тато – бiзнесмен. Ця дiвчина мае все, тому що вродлива. А я нiчого не досягну, бо всi можливостi свiту використали щасливчики. Знайомi думки? Досi вiрите в те, що успiх – для обраних, а грошi липнуть до грошей? Годi переконувати себе в невдачах. Насправдi грошi люблять тих, хто вiрить у себе. Час кинути собi виклик i докорiнно змiнити переконання, що налаштовують на бiднiсть та заважають процвiтанню. Вiдкрийте необмежений потенцiал, зростайте, змiнюйтеся та розвивайтеся. Фiльтруйте думки, переконання та дii – i отримаете все, чого хочете, i зможете стати ким завгодно. Адже немае жодних обмежень, доки вашi думки не обмеженi.





Джон Кехо

Грошi, успiх i ви








Книжковий Клуб «Клуб Сiмейного Дозвiлля»



Жодну з частин цього видання не можна копiювати або вiдтворювати в будь-якiй формi без письмового дозволу видавництва

Ukrainian translation rights arranged with Zoetic Inc.

Перекладено за виданням: Kehoe J. Money Success & You: Harness Your Mind to Achieve Prosperity / John Kehoe. – Vancouver: Zoetic Inc., 2011. – 180 p.

Переклад з англiйськоi Марii Кравцовоi

Дизайнер обкладинки Анастасiя Попова



© John Kehoe, 2011

© Depositphotos.com / AntonMatyukha, luismolinero, 2daydesign, macrovector, alexlmx, valdum, jamesstar, weerapat, liquor, merznatalia, oksixx, willeecole, Krisdog, rimglow, merznatalia, Elnur_, обкладинка, 2021

© Книжковий Клуб «Клуб Сiмейного Дозвiлля», видання украiнською мовою, 2021

© Книжковий Клуб «Клуб Сiмейного Дозвiлля», переклад i художне оформлення, 2021


* * *










Слова вдячностi


Сораi Отман, моiй бiзнес-розпорядницi та подрузi, яка пiсля п’ятнадцяти рокiв спiвпрацi йде назустрiч новим викликам та пригодам. Дякую за все хороше. Бажаю тобi успiху, i нехай наша дружба тривае вiчно.

Рiку i Дженнiфер Беайрсто за редагування та допомогу; моiй дружинi Сiльвii за любов та пiдтримку; а також безлiчi iнших людей, якi посприяли менi в цьому проектi.

Спасибi всiм.




Усе починаеться з вас


Ця книжка – про грошi та успiх, але насамперед вона про вас.

На ii сторiнках ви побачите, як фiнансовi досягнення та саморозвиток можуть i повиннi супроводжувати одне одного. Насправдi якщо уважнiше придивитися до цього питання, стане очевидним той факт, що навички, необхiднi для збагачення та успiху, – це тi самi навички, якi застосовують для розвитку характеру, здiбностей i пiдвищення обiзнаностi. Отже, за належного керування наш економiчний успiх допомагае нам стати кращою людиною, реалiзувати себе на повну.

Метод, що дозволяе досягти всього цього передусiм у собi, е мистецтвом самовладання.

У самовладаннi немае нiчого таемничого. Воно означае, що ви намагаетеся побачити своi здiбностi, а згодом старанно диригуете ними й розвиваете iх. Це коли ви знаете та розумiете себе на найглибшому рiвнi й удаетеся до змiн (як внутрiшнiх, так i зовнiшнiх), необхiдних для зростання та успiху.

Самовладання грунтуеться на тому, що навчання допомагае нам зрости, i часто-густо зрости стрiмко. Вибiр, який ми робимо сьогоднi, зрештою визначить те, що станеться з нами в майбутньому. І, коли ми рiшуче прагнемо досконалостi й робимо все, що необхiдно, аби проявити своi найкращi риси, вiдбуваються дивовижнi змiни.

Така участь у власнiй еволюцii не лише приносить нам внутрiшне задоволення, а й бадьорить нас. Адже, розвиваючи власнi таланти, ми водночас вiдкриваемо себе на iнтимнiшому та глибшому рiвнi. Ми пробуджуемо в собi те, що нiмецький поет i прозаiк Гете називав «генiем, могутнiстю та магiею». Найзахопливiшим е той факт, що ми й справдi можемо зробити все це, а от чи пiдемо далi – залежить тiльки вiд нашого вибору.

У цiй книжцi ви знайдете все необхiдне вам на цьому шляху. Кожний роздiл мiстить принципи, якi ви маете опанувати. Окремi з них здаватимуться дивними та незнайомими, iншi ж будуть напрочуд простими. Осягнiть кожний iз них i намагайтеся доводити iх до досконалостi у своему життi. Саме щоденне застосування цих принципiв вiдкрие шлях до дива. Ви маете не просто прочитати цю книгу, а жити за нею.

Тож ласкаво прошу в мандрiвку!




Частина I

Розум





Що ви бачите, те й отримуете


Дивовижа життя полягае в тому, що коли ти вiдмовляешся вiд усього за винятком найкращого, то переважно саме це й отримуеш.

    Сомерсет Моем

Як ви сприймаете свiт, що оточуе вас? Вiн дружнiй до вас? Ворожий? Чи чекае на вас iще багато приемних моментiв або ж ваш свiт здебiльшого обтяжливий, сповнений гiрких розчарувань? Чи багато в ньому можливостей, щоб просунутися вперед у фiнансовому планi, або ж бiльшiсть вдалих iдей уже прийшли та пiшли? Ваше життя дае вам задоволення, воно приемне чи нудне, захопливе чи суворе? Яким ви бачите свiт, у якому живете?

Ми вiдповiмо на цi запитання по-рiзному, i вiдповiдь залежатиме вiд нашого унiкального особистого досвiду. Подекуди ми суперечитимемо одне одному, проте, хай як це дивно, кожен iз нас матиме рацiю. Правильним е те, у що ви вiрите. Два цiлком суперечливих переконання можуть осiбно бути правдивими. Але як це можливо? Хiба не повинне одне переконання бути iстинним, а iнше хибним чи принаймнi одне правдивiшим за iнше? Ну, не обов’язково. Для того щоб збагнути цей парадокс, ми маемо поглянути на природу реальностi пiд зовсiм iншим кутом i вiдкрити правду, що криеться за видимим.

Ви створюете закон для самих себе, i те, у чому переконанi, буде для вас i лiнзою, крiзь яку ви дивитеся на свiт, i силою тяжiння, що притягуватиме до вас незлiченнi подii. Життя набагато таемничiше, нiж ми коли-небудь пiдозрювали. Воно плинне й динамiчне настiльки, наскiльки ми й уявити не могли. Воно буквально таке ж рiзноманiтне та строкате, як i люди, якi переживають його, i незабаром ви вiдкриете для себе, що основна причина всього, що стаеться з нами, лежить усерединi нас самих.


Яким ми бачимо свiт

Звiсно, ми припускаемо, що бачимо свое життя таким, яким воно насправдi е, i що ми об’ективнi. Втiм, це не так: ми бачимо свiт не таким, яким вiн е, а таким, якими е ми. Ми бачимо його крiзь призму нашого досвiду, очiкувань та переконань. Наш розум опрацьовуе пережите нами саме через такий фiльтр, i в процесi цей досвiд зазвичай витлумачуеться неправильно. Дiзнатися, що ж дiйсно вiдбуваеться в нашому життi, значно важче, нiж можна уявити. Насправдi це майже нереально, адже ми не можемо поглянути на свiт без якоiсь лiнзи (наше бачення забарвлене переконаннями, очiкуваннями та минулим досвiдом). Найкраще, що ми можемо зробити, – це бути готовими випробовувати рiзнi лiнзи (точки зору, переконання) й опiсля вирiшувати, яка з них для нас точнiша та вигiднiша. Це схоже на перевiрку зору, коли нам треба дiбрати пiдхожу лiнзу, яка допомогла б усунути певну ваду зору.

Якщо пiд час перевiрки зору виявляеться, що об’екти та люди здаються розпливчастими, не у фокусi, ви ж не говорите, що це довкiлля розмiщене не у фокусi, i не звинувачуете весь свiт. Натомiсть намагаетеся скорегувати власний зiр. Ви пiдбираете рiзнi лiнзи, i вiд декотрих зiр нiбито покращуеться, вiд iнших – погiршуеться, i врештi-решт ви зупиняетеся на тiй, яка видаеться вам найбiльш пiдхожою.

Те саме вiдбуваеться i в життi. Проблеми та перешкоди, якi ми зустрiчаемо на життевому шляху, спричиненi не зовнiшнiми чинниками, а тим, що всерединi нас. Вашу дiйснiсть створюе саме ваша лiнза. Коли змiнюете лiнзу, змiнюеться i ваша дiйснiсть.


Ось що вiдбуваеться

Уся фiзична реальнiсть складаеться з вiбрацiй енергii: стiлець, на якому ви сидите, стiни навколо, ваше тiло. Нашi думки – це також вiбрацii енергii, що складаються з тiеi ж речовини. Думки, якi повторюються з почуттями та емоцiями, поступово вкорiнюються в пiдсвiдомостi. Щойно це стаеться, нашi думки кристалiзуються в переконання та починають вiбрувати всерединi нас, притягуючи iз зовнiшнього павутиння реальностi тих людей, обставини та подii, якi вiдповiдають тому, що е в нашому ествi. Я детальнiше зупиняюсь на цьому у своiй першiй книжцi «Пiдсвiдомостi все пiдвладне». Пропоную прочитати обидвi книжки, щоб сповна збагнути, як саме розум створюе вашу реальнiсть. Утiм, наразi вам достатньо буде зрозумiти, що думки е реальною силою.

У вас набагато бiльше сили, щоб творити життя та впливати на нього, анiж ви собi думаете. По сутi, своiми думками ви вже створюете власне життя у цей конкретний момент. Вашi думки та переконання – це не просто внутрiшнi сприйняття та настанови, а фiзичнi вiбрацii енергii, такi самi справжнi, як i пiдлога пiд вашими ногами. Вони е основними творчими силами, що формують життя та визначають ваше майбутне. Коли ви просто озвучуете думки, вони стають найважливiшим фактором у життi, над яким ви маете повний контроль. Та все ж бiльшiсть iз нас якщо й придiляе цьому увагу, то мiнiмальну.


Новий рiвень мислення

Поглянувши на життя з новоi точки зору, ми починаемо розумiти, що i проблеми, i можливостi, якi зустрiчаемо на життевому шляху, безпосередньо стосуються нашого мислення. Ми бачимо, що спроби змiнити зовнiшнiй свiт – важче працювати, змiнити мiсце роботи, переiхати до iншого мiста, звинувачувати iнших людей, пропонувати новi iдеi – будуть марними або ж матимуть тимчасовий результат, доки ми не змiнимося зсередини.

Якщо ви глибоко переконанi в тому, що життя важке, що вам нiколи не просунутись уперед, що е якiсь можливостi, проте iх дуже мало, то невже ви дiйсно вважаете, нiби важча праця, переiзд до iншого мiста, змiна роботи тощо переведуть вас на новий рiвень задоволення? Як же iм це вдасться?

Для подальшого iлюстрування сили переконань розгляньмо приклади двох iндивiдiв, якi мають цiлком протилежнi точки зору. Одна людина бачить свiт, сповнений ще не використаних можливостей. Вона уявляе, як хапаеться за цi можливостi, вiрить у те, що ii дii, творчий пiдхiд i винахiдливiсть будуть щедро винагородженi та що вона мае все необхiдне, аби бути надзвичайно успiшною. Їi думки, рiшення та дii вiдображають цю впевненiсть.

Цi переконання стають лiнзою, крiзь яку вона бачить свiт. Усi подii ii життя, хоч якими вони будуть, тлумачитимуться саме в цей спосiб. Усi доступнi данi, що надходять цiй людинi, будуть просiянi, зваженi та взятi нею до уваги саме крiзь цю лiнзу. Переконання не лише впливають на ii сприйняття, а й перетворюються на внутрiшню вiбрацiю i, дiючи на зовнiшне плетиво реальностi, притягуватимуть до неi, наче невидимий магнiт, людей, обставини та подii. Мало того, вiд переконань значно залежить те, що мае статися з нею в майбутньому.

Друга особа впевнена в тому, що всi шанси не на ii користь i всi хорошi можливостi заробити грошi вже використали iншi, а коли щось i залишилось, то знайти це надто складно. Вона вiрить, що життя важке та сповнене розчарувань i будь-яке починання, найiмовiрнiше, приречене на невдачу.

Як i у випадку з першою людиною, цi переконання стають лiнзою, крiзь яку вона бачить свiт, i подii ii життя будуть iнтерпретованi саме таким чином. Особа зважуватиме й просiюватиме данi свого життя, спираючись на власнi переконання. Інформацiя або подii, що суперечать ii упередженим думкам, значною мiрою iгноруватимуться або спотворюватимуться так, щоб згодом таки вiдповiдати тому, що ii розум вважае реальнiстю. Їi переконання також стають внутрiшньою вiбрацiею, що дiе на зовнiшне плетиво реальностi, притягуючи або вiдштовхуючи людей, обставини й подii.

Неважко буде уявити, яке ймовiрне майбутне очiкуе на кожну з цих осiб. Я кажу «ймовiрне», адже може статися що завгодно. Але хто, на вашу думку, мае бiльше шансiв досягти успiху?

Хай як це парадоксально, але обидвi людини правильно переконанi в тому, що вони роблять, i жодна з цих iстин не реальнiша за iншу. Ви, мабуть, припускали, що я скажу, наче ближчим до реальностi е позитивнiше переконання. Зовсiм нi – обидвi реальностi дiйснi та справжнi. І тут, перш нiж продовжувати, нам необхiдно визнати одну важливу iстину: для кожного з нас доступна безлiч рiзноманiтних реальностей. Кожен iз нас притягуватиме саме те, у чому переконаний, i людина пожинатиме те, що посiе.

Тiльки-но ми починаемо усвiдомлювати, як сильно нашi внутрiшнi настанови впливають на наше повсякденне життя, одразу виникае нагальна потреба детально розглянути iх та змiнити тi переконання, якi нас обмежують. Для цього слiд побачити й проаналiзувати ту лiнзу, крiзь яку ми дивимося на свiт. Поглянути на неi без критики чи осуду й у такий спосiб пiзнати себе на глибинному рiвнi. Іншими словами, це вимагае мужностi, але якщо вдасться це зробити, то ми зможемо виявити всерединi себе обмежувальнi та саморуйнiвнi переконання, якi не дозволяють нам досягти того, чого хочемо.

Кожне переконання треба ретельно вивчити. І зовсiм не щодо того, правдиве воно чи нi, адже наша правда завжди вiдповiдатиме лiнзi, яку ми носимо, i таким чином пiдтверджуватиме правдивiсть цього переконання. Слiд зважати на те, який вплив переконання може мати на наше життя. Багато обмежень, яких ми дотримуемося, укорiнилися в пiдсвiдомостi й тепер вiдображаються у виглядi нашого досвiду.

Пам’ятайте, що всi переконання здаватимуться реальними в тому, що стосуеться фiзичних даних, оскiльки ваш досвiд у зовнiшньому свiтi е проявом цих думок. Тож ваш пiдхiд до змiни переконань полягае не в тому, щоб запитати себе, «реальнi» вони чи нi, а радше поцiкавитися, як добре вони служать вам. Чи допомагають менi цi переконання в досягненнi цiлей або ж стоять на завадi?

А зараз перелiчiть нижче десять своiх переконань щодо грошей. Не переймайтеся тим, позитивнi вони чи негативнi або чи вважають так само iншi люди. Ми дослiджуемо саме вашi переконання, i нiкому бiльше не треба бачити цей список i навiть знати про нього. Та якщо ви хочете, щоб вправа була ефективною, ii слiд виконувати з цiлковитою чеснiстю, грунтуючись на внутрiшнiй справедливостi та досвiдi. Коли ви будете готовi, перерахуйте своi переконання, перш нiж продовжувати читати.



1. ______________________________

2. ______________________________

3. ______________________________

4. ______________________________

5. ______________________________

6. ______________________________

7. ______________________________

8. ______________________________

9. ______________________________

10. ______________________________



Тепер перечитайте цей список. Щоразу уявляйте, як цi переконання резонують усерединi вас, притягуючи або вiдштовхуючи обставини. Коли ви це робитимете, то зрозумiете, що деякi думки працюють на вас, а деякi – проти вас. А зараз бiля переконань, що працюють проти вас i перешкоджають, поставте «X».

Тепер детально проаналiзуйте кожне переконання з позначкою «Х». Зрозумiйте: той факт, що ви вiрите в це переконання i переживаете його, ще не означае, що воно реальне в якомусь абсолютному сенсi. Воно може бути реальним у вашому життi та стосовно вашого досвiду, але що це доводить? Лише те, що ви переживаете цю реальнiсть. Однак чи реальнi це переконання та ця iстина для решти людей? Саме зараз ми можемо перевiрити. Поставте собi такi запитання:

• Чи кожна людина мае таке саме переконання?

• Чи вiдповiдае воно будь-якiй лiнзi?

• Чи iснують люди без цього переконання, а якщо так, то яке в них життя?

Вивчаючи переконання у такий спосiб, ви виявите, що жодне переконання або iстина не е абсолютними в будь-якому реальному розумiннi. Зважаючи на це, ви можете звiльнити себе вiд будь-якого небажаного переконання i обрати якесь iнше на свiй розсуд. Отже, ви буквально можете вибирати переконання.

Змiна переконань можлива лише тодi, коли ви готовi мислити широко та неупереджено. Це вимагае певноi дисциплiни, i спочатку вашi дii кидатимуть виклик логiцi та почуттям, проте це невелика цiна, яку треба заплатити, щоб приборкати силу вашого розуму та взяти на себе вiдповiдальнiсть за власну долю.

Перш нiж ми завершимо з цим роздiлом, дозвольте менi чiтко заявити, що нiхто не може змiнити вашi переконання за вас, так само як нiхто не може нав’язати iх вам. Ви й тiльки ви вирiшуете, якi переконання обрати.

Дозвольте також зауважити, що мою систему не можна вивчати абияк, ви маете справдi цiлком iй вiддатися. Я пропоную не фiлософiю, а практичний пiдхiд, що потребуе зусиль, i вам слiд буде присвячувати йому вiд п’яти до двадцяти хвилин на день. Чи готовi ви прийняти виклик i розпочати?

Сподiваюся, що так, адже той факт, що ви можете створити будь-яку реальнiсть, яку оберете для себе, працюючи зi своiми думками та переконаннями, справдi вражае. Тiльки-но ви почнете застосовувати пропоновану методику, цей факт стане очевидним i новi реальностi, якi ви спостерiгатимете, пiдтверджуватимуть його. Попереду на вас чекае дивовижне життя, сповнене сили, достатку, здоров’я та процвiтання. І все це мiститься всерединi вас.




Змiна переконань


Одне з найбiльших вiдкриттiв людини, один iз найнесподiванiших сюрпризiв для неi – виявити, що вона здатна зробити те, чого боялась i гадала, нiби зробити не зможе.

    Генрi Форд

Переконання так само необхiднi нам, як i фiзичнi органи. Ми не можемо iснувати без них, адже вони потрiбнi нам як параметри, котрi iнтерпретують те, що вiдбуваеться в нашому життi. Нiхто не змiг би жити без переконань, та вам би цього й не хотiлося. Тож варто свiдомо вирiшити, якi саме переконання мають працювати на вас, i обрати ту лiнзу, крiзь яку ви дивитиметеся на свiт. І тут варiанти необмеженi й у вас з’являеться можливiсть широкого вибору.

Минулий досвiд не пануе над вами – хiба що ви самi в це вiрите. Завдяки пропонованiй новiй системi ви можете позбутися минулих обумовленостей або обмежувальних обставин, просто змiнивши думки та переконання. А змiнюючи iх, ви змiнюете все. Майбутне, з яким ви зiштовхнетесь у життi, не визначене заздалегiдь, i нiщо в ньому не вiдбуваеться довiльно. Як зазначено в попередньому роздiлi, ваша реальнiсть назавжди формуеться i створюеться з власних думок i переконань. Можливе майбутне – а це буквально тисячi ймовiрних сценарiiв – формуеться тим, про що ви сьогоднi думаете та в що вiрите. Теперiшне – це лоно, яке породить майбуття, тож прийдешне вже зараз динамiчно iснуе всерединi вас i ви носите в собi власну долю. Змiнiть думки та переконання – i ви змiните свое майбутне.

Щойно ви повнiстю визнаете силу та вплив переконань у життi, як наступний крок стане очевидним. Змiнiть переконання, якi обмежують вас i не дають рухатися вперед, i створiть новi потужнi думки, що служитимуть вам, сповнюватимуть вас надiею та почуттям щастя i приведуть туди, куди забажаете.

Існуе три основнi методи, якi допоможуть вам це зробити, i ви маете застосувати iх усi. Можна використовувати iх i окремо, i поеднуючи мiж собою, але так чи iнакше ви зрештою працюватимете з ними всiма.


1. Реструктурування минулого

Не марнуйте час i енергiю, озираючись на свое життя, аби дiзнатися, чому виникли певнi обмежувальнi переконання. Навiщо цим перейматися? Таке порпання в минулому лише виробить звичку вишукувати негативнi приклади, що пiдтверджують старе переконання. Ваше минуле спотворене лiнзою, яку ви колись обрали, щоб дивитися крiзь неi на свiт. Чого ж ви доб’етеся, коли вишукуватимете щось у своему минулому через ту саму стару лiнзу? Хiба що посилите обмежувальне переконання, яке вже укорiнилося всерединi вас. Ось чому психотерапiя здебiльшого виявляеться неефективною i пацiент ще глибше грузне у болотi.

Надто багато незадовiльних умов життя були спричиненi нашими страхами або збентеженням, якi ми вiдчували пiд час якоiсь неприемноi подii. Ми засумнiвалися в собi й зосередилися на негативних аспектах життя, тим самим зрештою створивши всерединi вкорiнене переконання.

Наприклад, внаслiдок якогось неприемного досвiду людина починае вагатися у своiй здатностi добре ладнати з iншими. Таким чином, вона вивчае свое минуле крiзь лiнзу «я не дуже добре ладнаю з людьми» i з жахом знаходить чимало прикладiв на пiдтвердження цiеi iдеi. Їi розум починае живитися цими спогадами, i вони стають доволi вибiрковими. Не усвiдомлюючи, людина вигадуе власну iсторiю, ба бiльше – переконуе себе, що ця iсторiя достовiрна. Однак, якби ця людина вирушила в подорож своiми спогадами, взявши з собою лiнзу «я чудово ладнаю з людьми», й вiдшукувала iнакшi докази, вона б, безсумнiвно, знайшла багато прикладiв того, коли стосунки з iншими складалися дуже добре. Зважаючи на те як саме ви вирiшите дивитися на життя, через яку лiнзу зi свого набору, це структуруе та вiдфiльтруе вашi спогади i ви завжди зможете виправдати власне переконання певним «доказом».

Отже, для змiни переконань ви маете вправлятися у змiнi лiнзи. По-новому перегляньте минуле, вiдшукайте в ньому забутi чи знехтуванi iстини. Якщо вам, скажiмо, не вистачае впевненостi, то знайдiть у своему минулому випадки, коли ви почувалися впевнено. Якщо будете чеснi в цьому пошуку, знайдете безлiч прикладiв того, як ви впевнено виконували поставленi завдання. Але шукати ви повиннi за допомогою лiнзи «я впевнений», а не «менi бракуе впевненостi». Кожна лiнза даватиме вiдмiннi приклади, i в обох випадках iх буде чимало – усе залежить вiд того, на чому ви хочете наголосити.

Майже в усiх наявних сьогоднi обмеженнях ви запрограмували себе на те, щоб пiдкреслювати негативнi аспекти, пов’язанi з певною частиною вашого життя, i таке трапляеться з усiма нами. Отже, щоб позбутися цих обмежень, ви реструктуруете свое минуле в сьогоденнi. Незалежно вiд ваших обставин використовуйте минуле як багате джерело сили, вишукуючи в ньому знехтуванi вами успiхи. Реструктуруйте власне минуле – i створiть його знову, вiдкрийте його для себе ще раз. Це так, нiби дiзнатися, що у вас е банкiвський рахунок iз грошима, про iснування якого ви навiть не знали. Хай би ким ви хотiли стати чи що створити в сьогоденнi, якщо ви лише змiните лiнзу, то знайдете чимало доказiв того, що це вже траплялося з вами в минулому.


Сьогодення – це пункт вашоi сили

Спинiться на мить i збагнiть, що сьогодення – це точка вашоi сили. Коли ви думаете про минуле або ж уявляете майбутне, обидвi цi дii вiдбуваються в теперiшньому. Коли ви впливаете на свое життя, це вiдбуваеться у сьогоденнi. Насправдi все, що ви робите, нiколи не вiдбуваеться поза теперiшнiм часом. Тож прийняте нинi рiшення реструктурувати свое минуле та майбутне е неймовiрно потужним.

Ось приклад: виберiть у собi позитивну рису, у якiй ви цiлковито впевненi та якою пишаетесь. Можливо, ви турботлива, чуйна людина й спiвчутливо ставитеся до iнших. Тепер звернiться до своеi пам’ятi та вiдшукайте в минулому ситуацii, коли ви не пiклувалися про iнших, поводилися егоiстично, образливо, були злою та недоброю людиною. Знайдiть кiлька таких прикладiв й уявiть, як щодня зосереджуетеся на цих ситуацiях, цiлеспрямовано згадуете iх i переймаетеся через це. Як наслiдок – незабаром ви починаете говорити собi, що ви справдi зла та егоiстична людина.

Якби ви й далi так робили, то буквально загiпнотизували б себе й повiрили, що дiйсно е егоiстичними та злими, i саме на таку людину перетворилися б. Це переконання почало б утiлюватися в життя саме собою.

Те саме стосуеться i наших негативних рис: ми запрограмували себе, навiть не усвiдомлюючи цього. Ми загiпнотизували себе, використовуючи багаторазове повторення та вибiркову пам’ять, i повiрили, що ця упослiджена версiя насправдi i являе нас. Утiм, ви можете це змiнити: вiдшукайте всерединi себе докази iснування тих позитивних рис, якi прагнете мати. Проаналiзуйте свое минуле, враховуючи це. Не дозволяйте минулому посилювати вашi обмежувальнi переконання, натомiсть використовуйте його для посилення того, ким ви прагнете стати. Пiдiйдiть вiдповiдально до цiеi справи й застосовуйте селективний процес роботи вашого розуму на свою ж користь.


2. Укорiнення переконань

Скiльки буде 6 ? 6, 7 ? 5, 9 ? 9? Як же так виходить, що ви миттю знаходите правильнi вiдповiдi, навiть швидше, нiж набрали б цi числа на калькуляторi? Це тому, що ви вкорiнили у свiдомостi таблицю множення. Пригадайте той час, коли ви навчалися в школi. Подумайте, скiльки разiв ви повторювали, переписували та використовували цю таблицю на практицi, аж доки вона зрештою не закрiпилася у вашiй свiдомостi. І тепер вона мiцно укорiнена в нiй i вам не потрiбно постiйно повторювати ii чи освiжати пам’ять – вона лишилася там на все життя.

Те, що вийшло з таблицею множення, також можна зробити i з новими переконаннями, якi ви хочете назавжди вкорiнити у свiдомостi. Процес достоту такий самий, i повторення тут не менш важливе.

Щодня впродовж п’яти або десяти хвилин зосереджуйте свою увагу (уявляючи все якомога яскравiше) на одному простому твердженнi. Наприклад, якщо ви хочете укорiнити в пiдсвiдомостi переконання, яке допоможе вам досягти успiху, ви можете використати таке твердження: «Моя пiдсвiдомiсть – мiй партнер у досягненнi успiху». Обравши твердження, яке ви застосовуватимете, почнiть на ньому зосереджуватися. Спробуйте вiдчути це твердження будь-яким можливим способом. Не дозволяйте розуму вiдволiкатися на iншi теми, а якщо це сталося, ще раз зосередьтесь на твердженнi та сконцентруйтеся. Вiдчуйте силу й значення того, що зараз промовляете. Нехай воно оживе всерединi вас. Повторюйте його знову й знову, дозволяючи розуму збагнути змiст цього повiдомлення. Якщо розум наполягае на вiзуальних образах, спрямуйте цi образи до вашого декларативу. Вiдмежуйтеся вiд усiх iнших iстин чи реальностей, зосередьтеся виключно на вiдчуттi, викликаному цим твердженням, i на його силi.

Повторення вголос чи подумки е важливим, оскiльки активiзуе нейроннi структури. Не напружуйтеся, не ставте питань i не сумнiвайтеся, натомiсть насолоджуйтеся процесом. Нехай це твердження гучно заявить про себе всерединi вас. Повнiстю зануртеся в нього. Нехай воно вiбруе у вас, стаючи одним цiлим iз вами. Вiдчуйте його силу й дозвольте йому зарядити вас енергiею.

Коли ви виконаете вправу, не зупиняйтеся бiльше на цьому твердженнi, не сумнiвайтеся i не думайте, чи правдиве воно. Викиньте його зi свого розуму аж до наступного дня, коли повторюватимете цей процес. Зрозумiйте, що ви використовуете сьогодення як момент сили для укорiнення нових переконань, якi, звiсно, матерiалiзуються. Це станеться автоматично.




Конец ознакомительного фрагмента.


Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию (https://www.litres.ru/pages/biblio_book/?art=65936582&lfrom=362673004) на ЛитРес.

Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.