“Чому я не хочу вертатись до СРСР?” Іван Багряний

"Чому я не хочу вертатись до СРСР?" Іван БагрянийНазва: Чому я не хочу вертатись до СРСР?
Автор: Іван Багряний
Рік видання 2015
Жанри: Біографії і Мемуари, Публіцистика, Українська публіцистика, Історична література, Історії з життя
ISBN: 978-966-03-7272-6
Фрагмент
 

Про книгу “Чому я не хочу вертатись до СРСР?” Іван Багряний

Книга “Чому я не хочу вертатись до СРСР” відомого українського письменника Івана Багряного є лист-памфлетом, написаним у 1946 році, коли автор перебував в еміграції. У ньому він розповідає про причини свого небажання повертатись у країну, яка була колись його домом, а потім стала в’язницею, забравши у нього все, навіть ім’я.

Зараз, понад сімдесят років після написання книги, її можна розглядати як важливу історичну свідчення про те, що відбувалося в Україні та в СРСР в цілому під час сталінської епохи. В той час, коли багато людей старалися приховати і забути цю історію, Багряний намагався дати їй голос і розповісти про страшні злочини, які чинив режим Сталіна.

Він відкрито описує біль, який відчуває, коли думає про вбивство його рідних – діда та дядька, яких більшовики позбавили життя на його очах. В цьому листі-памфлеті Багряний розкриває геноцид українців, який чинили сталінські владарі, про голодомор 1933 року, про “колективізацію” і “розстріляне відродження”, коли було знищено культурний цвіт нації – українську інтелігенцію.

Одна з головних причин, через які Багряний не хоче повертатись у свою країну, була у тому, що там процвітав більшовизм, який доводив людей до такого стану, що вони майже втрачали свою людську сутність.

На нашому літературному сайті UA-Book Ви можете читати онлайн українською та скачати безкоштовно книгу “Чому я не хочу вертатись до СРСР?” Іван Багряний у відповідному форматі: epub, fb2, txt, rtf, pdf на телефон, андроїд, айфон, ipad без реєстрації та sms (смс). Книга – найкращий вчитель, друг та компаньйон. У ній зберігаються таємниці Всесвіту, загадки людини та відповіді на будь-які питання. У нас зібрані найкращі представники як зарубіжної, так і вітчизняної літератури, класичні та сучасні книги, видання з психології та саморозвитку, казки для дітей та роботи виключно для дорослих. Кожен знайде тут саме те, що подарує безліч приємних моментів.

Скачати безкоштовно книгу українською “Чому я не хочу вертатись до СРСР?” Іван Багряний

Ua-Book
Додати коментар